Sorting
Source
Katalog zbiorów
(3)
Legimi
(1)
Form of Work
Książki
(3)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(3)
E-booki
(1)
Status
available
(5)
unknown
(1)
Branch
Biblioteka główna
(1)
Filia nr 1
(2)
Filia nr 2
(2)
Filia Dąbrówka
(1)
Author
Budzyński Tomasz (1968- )
(2)
Sumliński Wojciech (1969- )
(2)
Pieczonka Jarosław (1965- )
(1)
Sumliński Wojciech
(1)
Sumliński Wojciech (1969- ). Autor
(1)
Wrona Jacek (1967- )
(1)
Year
2010 - 2019
(4)
Time Period of Creation
2001-
(2)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Demographic Group
Literatura polska
(2)
Subject
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
(1)
Kongres Liberalno-Demokratyczny (KLD)
(1)
Małkowski, Stanisław (1944- )
(1)
Platforma Obywatelska (PO)
(1)
Stasi
(1)
Tusk, Donald (1957- )
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
1945-1989
(1)
1989-2000
(1)
2001-
(1)
Subject: place
Polska
(2)
Genre/Form
Publicystyka
(3)
Reportaż polski
(1)
Domain
Polityka, politologia, administracja publiczna
(2)
Historia
(1)
Religia i duchowość
(1)
4 results Filter
Book
In basket
Niebezpieczne związki Donalda Tuska / Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński. - Warszawa : Wojciech Sumliński Reporter, 2018. - 303, [1] strona : ilustracje, faksymilia, portrety ; 21 cm.
Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem. Starannie przygotowane 300 stron rzetelnie zebranych i aż dotąd opatrzonych klauzulą najwyższej tajności informacji dotyczących jednego z najważniejszych europejskich polityków od kilkudziesięciu lat ogrywającego kluczową rolę w wydarzeniach, które miały i wciąż mają wielki wpływ na polską rzeczywistość. Rzetelnie napisana książka, którą czyta się jak thriller polityczny, lecz na którą składają się zweryfikowane fakty, ujawniająca porażającą, a zupełnie nieznaną opinii publicznej prawdę o ludziach na szczytach władzy.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka główna
There are copies available to loan: sygn. 929 (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 929 (1 egz.)
No cover
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 1
There are copies available to loan: sygn. 343(438) (1 egz.)
Book
In basket
Niezwykła historia księdza, który marzył o pokoju, ale stał się symbolem walki – to napisany przez życie thriller pokazujący, że niewiele na tym świecie dzieje się tak, jak przewidujemy. Historia człowieka pokoju – człowieka wojny, człowieka zawierzenia, który przeżył własną śmierć, by udowodnić, że nadzieja z Bogiem nie umiera nigdy. Od wydawcy: Czy w świecie, w którym ludzie na szczytach władzy zapomnieli, że otrzymali ją, by chronić, a nie niszczyć - jest miejsce na prawdę? Czy w rzeczywistości, w której zapomniane, ze jeżeli nawet życie jest najwyższą wartością, powinniśmy zawsze postępować tak, jakby istniało coś więcej niż życie -jest miejsce na wiarę? Czy tam, gdzie prawe stoi pe strunie silniejszych, a niebezpieczne związki polityki i ołtarza stają się normą - jest miejsce na sprawiedliwość? Niezwykła histeria księdza Stanisława Małkowskiego, który marzył o pokoju, ale stał się symbolem walki, te napisany przez życie thriller pokazujący, ze niewiele na tym świecie dzieje się tak, jak przewidujemy, te zarazem zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń ujawniających szereg wstrząsających tajemnic, które obnażają rzeczywistość, w jakiej żyjemy i udzielają odpowiedzi na pytania pozostające dotąd bez odpowiedzi. To historia inspirująca i niepokojąca. Historia człowieka pokoju, człowieka wojny, człowieka zawierzenia - historia księdza, który pomimo wyroku śmierci, prześladowań i zakazu odprawiania Mszy Świętej, pozostał wierny kościołowi i prawdzie, by udowodnić, ze nadzieja z Bogiem nie umiera nigdy.
This item is available in 4 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka główna
All copies are currently unavailable
Filia nr 1
There are copies available to loan: sygn. 929 (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 929 (1 egz.)
Filia Dąbrówka
Brak informacji o dostępności: sygn. 929 (1 egz.)
E-book
In basket

Polityka to nie tylko obecność w mediach, partyjne konwencje i rozdawane na lewo i prawo uśmiechy, lecz również zakulisowe rozgrywki i powiązania nieznane opinii publicznej. Wojciech Sumliński w swojej najnowsze książce odsłania niebezpieczne związki ubiegającego się właśnie o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego z tajnymi służbami. Służbami, które wg wielu współtworzyły również zorganizowaną przestępczość w Polsce po 1989 roku. Jaki był charakter owych relacji? Czy mieliśmy do czynienia z konfliktem interesów?
Dziennikarstwo śledcze ma to do siebie, że wiąże się z zadawaniem niewygodnych pytań, często pozostających bez odpowiedzi. Taka rola czwartej władzy, by patrzeć nawet najważniejszym urzędnikom na ręce i konfrontować ich oficjalny wizerunek z rzeczywistością. Czytelnik natomiast ma możliwość wyrobienia własnej opinii. Im więcej materiałów ma do dyspozycji, tym lepiej.
Nie pisałem tej książki na czyjekolwiek zamówienie. Zawarłem w niej tylko te rzeczy, które jestem w stanie udowodnić przed każdym uczciwym sądem. Nie było dotąd książki, która byłaby choćby porównywalna nakładem informacji, materiałów, wiedzy i to wiedzy skrywanej przed opinią publiczną o prezydencie Polski, Bronisławie Komorowskim. - mówi sam autor o książce w jednym z wywiadów.
Ebook Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego dostępny jest tylko w Legimi. W abonamencie do czytania przez tydzień za darmo (na smartfonie, tablecie i komputerze). Posiadacze czytników, w tym Kindle, mogą natomiast zamówić ebooka w promocyjnej cenie 29,90 zł.

Jeden z wywiadów video z autorem:

This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu dostępu, który można odebrać w bibliotece.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again